T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İmplant Uygulaması

Güncelleme Tarihi: 23/10/2018İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Bunlar diş doktorları tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak iki-üç ay içinde implant çene kemiğine tamamen tutunur. Bu aşamalardan sonra gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protezi taşıyacak duruma gelir. Bazı durumlarda hastalara genel anestezi uygulanabilir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının olması ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Bunlar olmadığı durumda ilave kemik cerrahisi uygulamaları ile de implant yapılır ve başarı oranı çok yüksektir.

28.11.2016  HASTANEMİZDE İMPLANT SÜRECİ...
MALATYA ŞEHİT MEHMET KILINÇ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİNDE İMPLANT

Hastanemizde implant uygulamasına 2016 Mart ayında başlanmış olup, aylık ortalama 100 implant uygulaması gerçekleştirilmektedir.
İmplant tedavisi düşünen hasta öncelikle hastanemize müracaat ederek Polikliniklerimizde muayene olur. Bu aşamada hasta hekim tarafından bilgilendirilerek Protez ve Periodontoloji uzmanı hekimlerimize sevk edilir. Her iki branş hekiminin birlikte değerlendirmesi sonucu hastanın implant uygulamasına uygun olup/olmadığına karar verilerek hastaya gerekli bilgilendirme yapılır.
Hastanemizde İmplant uygulaması Steril Ameliyathane koşullarında uzman ekip tarafından lokal anestezi ile yapılmaktadır.


  • KM6L93WZ.jpg
  • GF4Y68GY.jpg