T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Nasıl Muayene Olurum ?

Güncelleme Tarihi: 12/10/2017

1 - Yetişkin ve çoçuk hastalarımız genel diş tedavi işlemleri için MHRS 182 den randevu alarak.

2 - Kurumumuzda MHRS ve 182 haricinde kısmen yan dal ve randevusuz hastalara Hekim seçme Hakkı olduğu kayıt esnasında hastaya hatırlatılır. Randevusu olmayan hastalar Nöbet Kliniğine(ACİL) yönlendirilir.

3 - Tedavileri devam eden hastalarımızın kayıt işlemleri, Hasta Kayıt bölümünden yapılır.

4 - Hastalarımız Hasta Kayıt Kabul Birimindeki kayıt personeline T.C. Kimlik numarası bulunan bir kimlik kartı ibraz etmek zorundadır. İbraz etmeyen hastaların kayıt kabulü yapılmayacaktır.

5 - Sigortalıların erkek çocukları 18 yaşına kadar, öğrenci olmaları halinde ise 20,üniversite için 25 yaşına kadar muayene ve tedavi olabilirler.  Üniversite Öğrencileri iseler okuldan alacakları öğrenci belgesi ile SGK ya gidip tescillerini yaptırmaları gerekir. Tescilini yaptırmayanlar muayene olamaz. Kız çocukları ise evleninceye veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi oluncaya kadar bakılırlar.

6 - Kurum Sağlık yardımlarından yararlandırılan kişilerin müracaatı aşamasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi,evlenme cüzdanı,pasaport veya verilmiş ise kurum sağlık kartı bilgilerinden biri ile kimlik tespiti yapılır.

7 - Kimlik tespiti yükümlülüğünü yapmayan ve bu nedenle bir  başka kişiye sağlık hizmeti sunulması nedeniyle kurumun zarara uğramasına sebebiyet veren sağlık hizmeti sunucularından uğranılan zarar geri alınır.

8 - Kapsamdaki kişilerin kendi adına bir başkasının sağlık hizmeti almasını, haksız bir menfaat temin etmesini sağlamak yasak ve suçtur.

9 - Müracaat eden kişinin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için, kurum bilgi işlem sitemi (MEDULA)üzerinden T.C kimlik numarası ile takip numarası provizyon alınır.

10 - Kurum bilgi işlem sistemi tarafından, takip numarası/provizyon verilmesi halinde sağlık hizmeti verir.

Hasta Başvurularında Olması Gereken Belgeler.

GSS kapsamı içinde olan; SSK, Bağ-kur, Yeşil Kart, İşsizlik Ödeneği, Kamu Kurumu Personeli
Sağlık Sigortası
KURUMU OLANLAR T.C. Nüfus Cüzdanı (T.C. Kimlik Numaralı olacak)

Odalar ve Borsalar Birliği Personeli KURUM KARNE VE T.C. NÜFUS CÜZDANI
Bankalara ait Emekli ve Yardım Sandığı Vakıf Üyeleri VAKIF KİMLİK VEYA VAKIF EVRAKLARI, T.C. NÜFUS CÜZDANI.

Tutuklu ve Hükümlüler, Denetimli Serbestlik Hastaları BULUNDUKLARI CEZAEVİNDEN KURUMUMUZA SEVK EDİLDİKLERİNE DAİR BELGE.

Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa ve Hollanda ' da sigortası olan hastalarımız Sosyal Güvenlik Sözleşmesi kapsamında YUPASS noları ile hastanemize başvurmaları gerekiyor. İlgili Evrağı ve Sigorta Numarasına İl Sosyal Güvenlik Kurumlarından Ulaşabilirler.